Middle School — Білім беру бағдарламасы 5-8 сыныптар

Главная ценность средней школы NGS

Негізгі мектептің тұжырымдамасы-оқуға деген қызығушылықты сақтау және арттыру

Әзірленген NGS бағдарламасы аналитикалық, логикалық, сыни, панорамалық, стратегиялық, тұжырымдамалық ойлауды үздіксіз қалыптастыру мен біріктіруге ықпал ететін қосымша пәндер мен әдістермен кеңейтілді

Жеке оқу жоспары

• Дамудың жеке траекториясы

NGS - тегі білім беру бағдарламасы негізгі және тереңдетілген пәндерден тұрады. Жеке бағытты құру үшін мектепте келесі бағыттар бойынша пәндік саралау қарастырылған: математикалық пәндер, физика, химия, биология және тілдік бағыттар. Сондай-ақ дамудың жеке траекториясына болашаққа арналған қабілеттерге, мүдделер мен мақсаттарға негізделген қосымша білім беру бағыттарын таңдау ықпал етеді.

• Математикалық бағыт

Математикалық бағытқа тереңірек ену үшін NGS қосымша негізгі бағдарлама сағаттары мен репетиторлық сағаттарды енгізді. Математикалық пәндер бағдарламасы «Практикалық математика» қосымша сабағымен күшейтіледі, соның арқасында студенттер шешудің тиімді әдістерін үйренеді, терең логикалық ойлауды дамытады, практикалық және семантикалық контексте математикалық мәдениеттің деңгейін арттырады.

• Цифрлық сауаттылық

Негізгі білімге 0-11 сыныптарға арналған «ICT» және «Робототехника» сабақтарын оқытудың бірегей әдістемесі енгізілді. Alma TV-мен бірге Цифрлық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін біз бүкіл республика бойынша таратылатын және NGS бағдарламасында қолданылатын сабақтар жасадық. Сабақтар арнайы ұйымдастырылған аудиторияларда өтеді: RoboLab, AppleClassRoom, сондай-ақ бағдарламалау кабинеттерінде

• Олимпиадалық қозғалыс

Олимпиадалық қозғалыс оқушылардың қызығушылықтарын, қабілеттері мен таланттарын дамытудың маңызды құрамдас бөлігі болып табылады. NGS-те олимпиадаға қатысуға мақсатты түрде дайындалып жатқан оқушылар арасынан «олимпиадалық резерв» командасы құрылады. Күннің екінші жартысында команда «Олимпиадалық қозғалыс» сабағына жиналып, стандартты емес тапсырмаларды, «тапқырлыққа» арналған тапсырмаларды орындайды, олимпиадалық тапсырмаларды шешеді.

• Жобалық қызмет

Жобалық қызмет оқу бағдарламасындағы білім беру процесінің маңызды бөлігі болып табылады. Жобалармен танысу бастауыш мектептегі «Жобалау қызметі арқылы ғылым» сабағынан басталып, Орта мектептегі жаратылыстану-математикалық, тілдік және басқа да бағыттар сабақтарында микро зерттеулерге түседі. Сондай-ақ, жобалармен жұмыс сабақтан тыс уақытта, мұражайларға, театрларға барған кезде жүргізіледі, онда оқушылар Жобалық іс-шаралар арқылы жаңа шешімдер қабылдауға және өз пікірлерін қорғауға үйренеді.

• Тілдерді үйрену

NGS-те ағылшын және қазақ тілдерін сапалы зерделеу негізгі бағдарламада сағат санының ұлғаюын, сондай-ақ осы жас санатына сәйкес қолданылатын әдістемелерді қамтамасыз етеді, бұл қабылданатын ақпараттың сапасы мен жылдамдығына оң әсер етеді. Бағдарлама коммуникация сапасын, сөйлеу тілін және оқуға деген ынтасын арттыратын әзірленген қосымша пәндермен кеңейтілді. CLIL әдістемесі бойынша, «Вeyond the books» және «Сөз өнері» пәндері арқылы тілді меңгеру.

• Физикалық денсаулық

Физикалық денсаулық-NGS-тегі маңызды бағыттардың бірі. Мектепте теңдестірілген тамақтану қарастырылған, көптеген спорттық іс-шаралар өткізіледі. Инфрақұрылым оқушыларды барынша тартуға және баланың спортпен шұғылдану қажеттіліктерін үйлесімді іске асыруға мүмкіндік береді. «Дене шынықтыру» пәні «Жүзу», «Бокс» және «Зумба» сабақтарымен толықтырылды. Бағытты оқушылар жеке қызығушылықтарына қарай таңдайды.

• Шығармашылық және өнер

NGS-те «Жаңа Драма. Коммуниканттың шеберлігі» білім беру бағдарламасы әзірленді және енгізілді, мұнда оқушылар коммуникацияның негізгі негіздерін, көпшілік алдында, мотивациялық сөйлеуді, сөйлеуді, әлеуметтік желілердегі қарым-қатынас ережелерін үйренеді. «Қолданбалы еңбек өнері» сабағында қолданбалы еңбек негіздерін меңгеру. Түстен кейін оқкшылар қосымша бағыттарды таңдай алады: «Қыш өнері», «Театр студиясы», «Вокал», барабанда ойнау, фортепиано және т.б.