Primary School — Білім беру бағдарламасы 0-4 сыныптар

NGS бастауыш мектебінің басты құндылығы

Оқуды сүюді үйрету

Бағдарлама мотивациялық дағдыларды дамытуға бағытталған қосымша пәндер мен әдістемелермен кеңейтілді танымдық салада, сондай-ақ балалардың қызығушылығы мен қызығушылығына сүйене отырып, академиялық білімді қабылдау.

Жеке оқу жоспары

• Дамудың жеке траекториясы

NGS-те негізгі іргелі білім алумен қатар, әр оқушы өзінің жеке білім беру бағыты бойынша дамиды:

- математикалық, тілдік және спорттық бағыттарды пәндік саралау;

- болашақ қабілеттеріне, қызығушылықтары мен мақсаттарына сәйкес қосымша білім беруді таңдау.

• Математикалық бағыт

NGS-те математикалық бағытқа тереңірек ену үшін негізгі бағдарламаның апталық сағаттары көбейтілді.

Күннің екінші жартысында неғұрлым күрделі тапсырмаларды шешуге немесе өткен тақырыптарды бекітуге бағытталған репетиторлық сағаттар қолданылады. Сондай-ақ, математикалық бағытқа логикалық және стратегиялық ойлауды қалыптастыруға бағытталған «Шахмат» және «Логика» пәндері енгізілген.

• Цифрлық сауаттылық

«Цифрлық сауаттылық» бағытындағы ерекшелік 0-сыныптан бастап Робототехника және ICT пәндерін енгізу болып табылады. Сабақтар Robolab, AppleClassRoom арнайы жабдықталған аудиторияларында және бағдарламалау кабинеттерінде өтеді. Оқыту бағдарламалау тілдерін үйренуге және оларды құру логикасын игеруге, өз қолыңызбен қолөнер мен заттар жасауға, визуализация, модельдеу және анимация дағдыларын игеруге мүмкіндік беретін 5 бағыт бойынша құрылған.

• Олимпиадалық қозғалыс

Олимпиадалық қозғалыс жедел ойлауды дамытудың, оқушылардың қызығушылықтары мен қабілеттерін анықтаудың маңызды құрамдас бөлігі болып табылады. NGS-те «Олимпия» олимпиадалық қозғалысы келесі бағыттар бойынша енгізілді: математика және ағылшын тілі

Сабақтарда оқушылар олимпиадалық деңгейдегі күрделілігі жоғары мәселелерді шешуге дайындалады.

0-сыныптан бастап NGS оқушылары аймақтық, республикалық және халықаралық олимпиадаларға қатысады.

• Жобалық қызмет

Бастауыш сынып оқушылары «Жобалау қызметі арқылы ғылым» пәнінің арқасында зерттеу әлеміне алғашқы қадамдарын жасауда. Оқушылар экология, жаратылыстану, гуманитарлық және қолданбалы ғылымдардың өзекті тақырыптары бойынша қызықты жобаларға, эксперименттік жұмыстарға құмар.

Бағдарлама жобаны жүргізудің негізгі кезеңдеріне негізделген: гипотеза жасау, теорияны зерттеу, зерттеу әдістерін таңдау, эксперимент жүргізу және қорытындылармен нәтиже алу.

• Тілдерді үйрену

NGS мектебінде 0 сыныптан бастап ағылшын және қазақ тілдерін ерте оқыту қарастырылған. Тілдік пәндер негізгі бағдарламаға қосымша курстарды қосу арқылы байытылған.

Оқыту кезінде осы жас санатына сәйкес келетін әдістер қолданылады, бұл жаңа ақпаратты қабылдау сапасы мен жылдамдығына оң әсер етеді. Оқыту ойын практикасы, сценарий әзірлеу, спектакльдер қою, балалардың классикалық шығармаларын зерттеу және талдау арқылы жүзеге асырылады.

• Физикалық денсаулық

Оқушылардың белсенді физикалық дамуы үшін NGS мектебінде тиісті жағдайлар жасалған: өз өндірісі негізінде дайындалған жаңа және табиғи өнімдерден сау сапалы тамақтану; күніне екі рет таза ауада тұрақты серуендеу; дене шынықтыру минуттары және ашық ойындар.

Инфрақұрылым баланың спортқа деген жан-жақты қажеттіліктерін барынша жүзеге асыруға мүмкіндік береді. Сонымен, NGS-тегі «Дене шынықтыру» пәні «Жүзу», «Хореография», «ЕДШ» сабақтарынан тұрады.

• Шығармашылық және өнер

Баланы бастауыш мектепте оқытудың ажырамас бөлігі-шығармашылық және өнер. Шығармашылық қызметті дамытуға «Арт» және «Драма» пәндері жауап береді, онда оқушылар қиялдауды, эмоцияларды білдіруді, эмпатия дағдыларын дамытуды, бұлшықет қысқыштарынан босатуды, денелерінің пластикалық мүмкіндіктерін басқаруды, адамдар арасында өзін сенімді сезінуді үйренеді.

NGS музыкалық бағдарламасына эстетикалық, дыбыстық және тактильді қабылдауды үйрететін «Домбыра» пәні кіреді.

• Прогресс картасы

Оқу жылының қорытындысы бойынша NGS ата-аналарына оқушының жетістіктерін, даму қарқынын және педагогтардың, жаттықтырушылардың, психологтардың, педиатрлардың және басқа да мамандардың ұсынымдарын көрсететін «Оқушының Прогресс картасы» беріледі.